Kuşak Farkı :)

 
 
Sırf üniversitede okuyor diye kendini dev aynasında gören bir genç, bir futbol maçında yanında oturan -yaşını başını almış- bir amcayı "eski kuşağın gençleri anlamasının neden mümkün olmadığı" konusunda aydınlatmayı kendine görev bilmişti.
 
"Siz bambaşka bir dünyada yetiştiniz. Ve takdir edersiniz ki şimdikinden çok ilkel bir dünyada…" dedi yanlarında oturanların da duyabileceği kadar yüksek bir tonda. Herkesin kendisine kulak kabarttığından emin olduktan sonra devam etti:
 
"Oysa şimdiki nesil, biz binlerce televizyon kanalının, bilgisayarların, internetin, elektrikle-hidrojenle çalışan arabaların, Mars’a giden uzay araçlarının olduğu bir dünyada yetiştik. Ve…" deyip bu ihtiyarlara hak ettikleri dersi veriyor olmanın hazzını daha uzun hissetmek için bir fasıla verdi ve elindeki kutu biradan bir yudum çekti.
 
Karşısındakine hiç söz hakkı vermeden habire konuşan bu çok bilmiş gencin ara vermesinden istifade eden amca davrandı:
 
"Haklısın delikanlı. Bizim neslimiz bütün bu saydıklarının olmadığı bir dünyada yetişti. Ama bunları icat etti ve bir sonraki nesle böyle bir dünya hazırladı. Peki sizin nesliniz, mesela sen sizden sonraki nesil için neler yapmayı planlıyorsunuz?"
 
 
"Generation Gap", Ex Zone / Isoner)
A very self-important college freshman attending a recent football game, took it upon himself to explain to a senior citizen sitting next to him why it was impossible for the older generation to understand his generation.
"You grew up in a different world, actually an almost primitive one !", the student said, loud enough for many of those nearby to hear.
"The young people of today grew up with television, jet planes, space travel, man walking on the moon, our spaceships have visited Mars. We have nuclear energy, electric and hydrogen cars, computers with DSL, BPS, light-speed processing …. And…"
…pausing to take another drink of beer…. The Senior took advantage of the break in the student’s litany and said, "You’re right, son. We didn’t have those things when we were young, so we invented them. Now, you – arrogant little shit – what are you doing for the next generation?"
Reklamlar
Bu yazı Eğlence içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s