Dev Danyal Ödeme Yapmaz

 
 
Halk otobüsünü yeni almıştı. Sabah "vira bismillah" diyerek otobüsü çalıştırdı ve güzergahı boyunca sürdü. Güzel bir gündü. İlk birkaç durak da güzel olmaya devam etti. Yolcular biniyor, iniyor, herşey güzel gidiyordu. Ta ki bir sonraki durakta 2 metre boyunda, en az 150 kiloluk dev bir adam otobüse binene kadar. "Dev Danyal ücret ödemez!" diyen dev adam geçti ve otobüsü sallandıra sallandıra bir koltuğa oturdu. 1.60 boyunda ve zayıf, hatta cılız şoförün tabiatıyla bu devle tartışacak hali yoktu. Ama olaya da çok içerlemişti.
 
Dev Danyal ertesi gün de aynı duraktan  bindi ve yine ödeme yapmayı reddederek yerine geçti. Sonraki gün, daha sonraki gün de… Bu sulak yerde büyümüş azmanın, fiziğine güvenerek -böyle haraç keser gibi- otobüsüne bedava binmesi şoförün fena halde canını sıkıyor, uykularını kaçırıyordu. Nihayet bir vücut geliştirme kursuna, ayrıca bir de yakın döğüş kursuna yazıldı. İşten kalan zamanlarda hiç aksatmadan tam bir yıl kurslara devam etti. Yazın sonunda artık üçgen bir vücudu, neredeyse bacakları kadar kalın kolları olduğu gibi çok da usta bir yakın döğüşçü olmuştu. Bir sürü zaman ve para harcamıştı ama değerdi.
 
Ertesi pazartesi sabahı durakta Dev Danyal yine otobüse binip "Dev Danyal ödeme yapmaz!" der demez koltuğundan fırladı, önüne dikildi ve bağırdı: "Neden ödeme yapmazmış?!" Dev Danyal, bir yıl sonra gelen bu ani ve fevri karşılığa afallamış gözlerle bakarak usulca cevap verdi:
 
"Çünkü Dev Danyal’ın PASOSU var."
 
Bugünkü Dersimiz: Bir problemi çözmeye başlamadan önce, problemin ne olduğunu iyice anlayın. :))
 
 
Umrao Jaan’dan tercüme/uyarlama
 
 
Reklamlar
Bu yazı Mistik içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s